Stoły

Stół roboczy z regulacją wysokości- przenośnik kulowy

Stół inspekcyjny do ryb

Stół rozbiorowy – jednostronny

Stół rozbiorowy podniesione boki – jednostronny

Stół rozbiorowy – dwustronny

Stół roboczy

Stół roboczy z blokiem szuflad

Stół do pakowania

Opis kategorii

Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnego dopasowanego do potrzeb wyposażania ze stali nierdzewnej. Jesteśmy producentem stołów ze stali nierdzewnej, które mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo, komfort i higiena pracy.To konstrukcje które są podstawą wyposażenia punktów gastronomicznych, supermarketów. Cechą naszych stołów, szafostołów, zlewów czy urządzeń to wysoka jakość wykonania, stabilność i trwałóść.

Nasza oferta jest kompleksowa i obejmuje również szafy i regały, szafostoły, zlewozmywaki, wózki i wagi, kotły warzelne. Oprócz stołów ze stali nierdzewnej klienci mogą kupić urządzenia ze stali nierdzewnej, które pomagają utrzymać higienę w miejscu pracy. Jako producent zapewniamy pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań dla Państwa biznesu.

Kotły

Kocioł warzelny z koszem wyładowczym

Kocioł warzelny z grzaniem pośrednim

Kocioł warzelny z grzaniem pośrednim

Kocioł z grzaniem pośrednim oraz mieszadłem mocowanym od dołu

Kocioł warzelny okrągły z mieszadłem

Kocioł warzelny okrągły izolowany

Kocioł warzelny okrągły

Kocioł warzelny z cyfrowym sterowaniem

Opis kategorii

Nasze kotły to wydajność, ergonomia, jakość wykonania, użyteczność

Pierwsze modele kotłów warzelnych opuściły linię produkcyjną już w latach 70 ubiegłego wieku.

Kotły warzelne firmy Brokelmann to świetny wybór jeżeli poszukujesz sprawdzonego rozwiązania do swojego biznesu.

Dopasuj do siebie, w ofercie posiadamy kotły o pojemnościach od 90 litrów do 1000 litrów. Wyposażone w mieszadło dolne lub górne. Kotły z grzaniem pośrednim. Kotły warzelne z koszem unoszonym pneumatycznie.  Zapraszamy do przejrzenia katalogu. Jeżeli potrzebujesz niestandardowego rozwiązania zapraszamy do kontaktu !

 

 

Higiena

Wózek na kosze do sterylizatora

Pisuar rynnowy

Pisuar wiszący

Fontanna do picia wody

Myjka przejazdowa do kół

Zintegrowana stacja higieny

Myjka do obuwia

Myjka przejściowa skośna do obuwia wysokiego

Opis kategorii

Nasze stacje higieny czy myjki przejściowe do obuwia zapewniają spełnienie wymogów Dobrej Praktyki Produkcyjnej oraz Dobrej Praktyki Higienicznej.

Nasze urządzenia i stacje do dezynfekcji pracują w wielu zakładach przetwórczych, zakładach mięsnych,  mleczarniach, ubojniach czy fermach. Wyposażone w bramki do kontroli dostępu i kontroli prawidłowej wykonania mycia lub dezynfekcji rąk.

Zaawansowane sterowanie naszych urządzeń do dezynfekcji i/lub mycia podeszw w butach, zapewniają wysoki poziom higieny. Zintegrowane stacje higieny to świetny wybór jeżeli chodzi o zachowanie higieny na zakładzie.

Konstrukcja myjek do butów i podeszw pozwala na łatwe uzupełnienie płynu czy wymianę zużytych szczotek.

Produkujemy szeroki zakres urządzeń do dezynfekcji i mycia. Mamy też doświadczenie w produkcji niestandardowych rozwiązań. Zapraszamy do kontaktu !

Szafostoły

Szafostół z drzwiami przesuwnymi I blokiem szuflad

Szafostół z drzwiami przesuwnymi i tworzywem

Blok szuflad

Blok szuflaf

Szafostół z drzwiami skrzydłowymi

Szafostół z przesuwnymi drzwiami

Szafostół z przesuwnymi drzwiami i blokiem szuflad

Szafostół narożny

Opis kategorii

Stół roboczy to podstawowe wyposażenie każdego zakładu przetwórstwa mięsnego, gastronomii czy kuchni hotelowej.

Przemysłowe stoły stalowe są uniwersalnym wyposażeniem, które znajdzie zastosowanie w wielu branżach. Takie wyposażenie kupują zarówno osoby, które nowocześnie aranżują kuchnię, jak i kochają gotować.

Przemysłowe stoły ze stali nierdzewnej mogą być z powodzeniem stosowane w takich miejscach jak:

  • wszelkiego rodzaju sklepy,
  • stoiska handlowe,
  • kuchnie normalne i wielkopowierzchniowe,
  • stołówki,
  • szkoły,
  • zakłady farmaceutyczne (stoły dla farmaceutyki ze stali nierdzewnej),
  • zakłady mięsne i rybne,
  • firmy specjalizujące się w szeroko rozumianej produkcji żywności,
  • miejsca, w których konieczne jest zachowanie wyższego poziomu higieny.

Szafy i Regały

Przemysłowa szafa na komputer ze stali nierdzewnej

Regał stalowy spawany z nadstawką

Szafa ubraniowa

Szafa porządkowa – 1 półka, 1 drążek

Szafa porządkowa – 4 półki

Szafa ubraniowa pojedyncze przegrody

Szafa ubraniowa podwójne przegrody

Szafa skrytkowa

Opis kategorii

Regały oferowane  przez firmę Brokelmann należą do podstawowego wyposażenia profesjonalnych kuchni i pomieszczeń magazynowych w obiektach zbiorowego żywienia. Produkowane przez na szafy  ubraniowe  przeznaczone są do zmywalni w stołówkach, restauracjach czy barach. To podstawowy i niezbędny mebel nierdzewny oddzielający strefy. Stanowią one idealne rozwiązanie do każdej zmywalni i kuchni.  Meble te są wyposażone w różnej wielkości półki, co jest ich dodatkowym atutem. Wszystkie meble wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej 1.4301, co sprawia, że charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na środki chemiczne. Prezentowane niżej produkty wykonane są zgodnie ze standardami zgodnymi z przemysłem gastronomicznym. Dodatkowo konstrukcja oraz wymiary gabarytowe i funkcjonalne spełniają wymogi i żądania ergonomii.

Wózki i Wagi

Mieszałka/mikser do mięsa o pojemności 20 litrów

Wywrotnica kolumnowa do wózków lub beczek

Wózek do transportu płyt z tworzywa

Wózek do transportowania i/lub mrożenia kebabów

Lada gastronomiczna

Lada gastronomiczna

Lada gastronomiczna

Lada gastronomiczna

Opis kategorii

WÓZKI WĘDZARNICZE i WÓZKI FARSZOWE 120 /200 / 300

Mamy do zaoferowania Państwu wysokiej jakości wózki wędzarnicze w konstrukcji typu „H” i „Z”. Produkowane w wielu rozmiarach i z różną ilością spółek. Dzięki wózkom wędzarniczym możliwe jest usprawnienie procesu przetwarzania, transportowania i magazynowania wyrobów mięsnych.

Nasze standardowe modele

Wózek wędzarniczy typu „Z”

Wózek wędzarniczy typu „H”

Wózek do farszu 200 l / 300 l

Niestandardowe wózki wędzarnicze i farszowe

Zajmujemy się również produkcją niestandardowych wózków wędzarniczych czy farszowych, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb klienta. Produkujemy wózki wędzarnicze z różną ilością pięter i rozmiarów. Produkujemy również tace do wózków wędzarniczych.

Zlewozmywaki

Zlewozmywak z ociekaczem

Zlewozmywak bez ociekacza

Zlewozmywak z szafką i ociekaczem

Opis kategorii

Zlew gastronomiczny ze stali nierdzewnej.

Integralną częścią zawodowego sprzętu kuchni gastronomicznej są zlewy gastronomiczne (tzw. baseny gastronomiczne) ze stali nierdzewnej 1.4301 . Wykonanie ze stali nierdzewnej ułatwia mycie i utrzymanie odpowiedniej higienyIch bezpośrednim celem — mycie naczyń, sprzętu, żywności.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych zlewozmywaków.

Czy metody spawania MIG i MAG to to samo?

Metoda spawania MIG MAG

W metodzie MIG MAG (lub GMAW) łuk elektryczny jest wytwarzany między spawanym materiałem a drutem spawalniczym i jest chroniony specjalną osłoną gazową. Może to być gaz obojętny (np. argon) lub aktywny (np. CO2 lub mieszanki Ar i CO2). Drut jest podawany w sposób ciągły przez podajnik i uchwyt spawalniczy do jeziorka spawalniczego.

Spawanie MIG MAG to wszechstronna metoda uzyskiwania stopiwa przy bardzo dużych prędkościach i we wszystkich pozycjach. Jest szeroko stosowana do spawania cienkich i średnich elementów stalowych oraz do spawania stopów aluminium, zwłaszcza gdy wymagana jest wysoka wydajność spawania ręcznego. Wprowadzone druty rdzeniowe są coraz częściej stosowane do spawania dużych konstrukcji stalowych.

W metodzie spawania MIG MAG łuk elektryczny jarzy się między metalową elektrodą, która ma postać ciągłego drutu, a spawanym materiałem. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu obojętnego lub aktywnego. Metoda ta jest odpowiednia do spawania większości materiałów: dlatego oferowane są druty elektrodowe lite i rdzeniowe odpowiednie do różnych gatunków metali.

Metoda Spawania MAG

Metoda MAG – (Metal Active Gas) jest przeznaczona do spawania niestopowych stali niskowęglowych lub niskostopowych w osłonie gazów aktywnych: CO2 lub w mieszankach gazów aktywnych CO2 lub O2 z gazami obojętnymi Ar lub He. Spawanie stali wysokostopowych w osłonie mieszanek gazów aktywnych CO2 lub O2 z gazem obojętnym Ar.

Metoda MIG – (Metal Inert Gas) jest przeznaczona do spawania metali nieżelaznych, głównie stopów aluminium na bazie magnezu AlMg lub krzemu AlSi, a także do spawania stopów miedzi i niklu w osłonie gazu obojętnego Ar lub mieszanek gazowych na bazie Ar + He.

Podczas spawania MIG/MAG źródło prądu generuje impuls elektryczny, który tworzy łuk między drutem spawalniczym podawanym z uchwytu spawalniczego a spawanym elementem. Łuk topi spawany materiał i drut. W ten sposób powstaje spoina. Przez cały czas podajnik drutu podaje drut spawalniczy przez uchwyt spawalniczy. Z uchwytu spawalniczego dostarczany jest również gaz osłonowy.

Metody MIG i MAG różnią się jedną rzeczą – MIG to spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazu obojętnego, który nie bierze udziału w procesie spawania. Z kolei MAG to spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazu aktywnego, który bierze udział w procesie spawania.

Zazwyczaj gaz osłonowy zawiera aktywny dwutlenek węgla lub tlen, dlatego spawanie MAG jest stosowane znacznie częściej niż MIG. Powszechne jest nawet błędne używanie terminu MIG w odniesieniu do techniki spawania w osłonie gazu aktywnego.

CO MOŻNA SPAWAĆ METODĄ MIG/MAG?

Obecnie spawanie MIG/MAG jest stosowane niemal wszędzie. Najczęściej spotyka się je w przemyśle ciężkim i średnim, takim jak przemysł stoczniowy, konstrukcje stalowe, rurociągi i zbiorniki ciśnieniowe. Jest również często wykorzystywane do prac naprawczych i konserwacyjnych.

Spawanie MIG/MAG jest również powszechnie stosowane do łączenia blach, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym, warsztatach blacharskich i przemyśle lekkim. Spawarki MIG/MAG są popularne wśród hobbystów i użytkowników domowych.

SPRZĘT SPAWALNICZY MIG I MAG

Zestawy spawalnicze MIG/MAG składają się zazwyczaj ze źródła zasilania, podajnika drutu, kabla masy, uchwytu spawalniczego, opcjonalnego układu chłodzenia i butli z gazem osłonowym lub złącza zasilania gazem.

Podajnik drutu jest przeznaczony do podawania niezbędnego drutu spawalniczego ze szpuli do uchwytu spawalniczego.

Umożliwia on również włączanie i wyłączanie źródła zasilania, a w przypadku korzystania z elektronicznego źródła zasilania pozwala na regulację napięcia generowanego przez spawarkę. W tym celu źródło prądu i podajnik drutu są połączone przewodem sterującym. Podajnik drutu steruje również przepływem gazu osłonowego. Gaz osłonowy wymagany do spawania jest dostarczany z butli lub sieci gazowej.

Sprzęt do spawania MIG jest często modułowy, dzięki czemu układ chłodzenia, źródło prądu i podajnik drutu można dowolnie dobierać do własnych potrzeb. Podajnik drutu może być urządzeniem niezależnym od źródła prądu, dzięki czemu nie ma konieczności przenoszenia całej spawarki pomiędzy stanowiskami pracy.

Urządzenia mogą być również wyposażone w wymienny panel sterowania i dodatkowe funkcje, aktywowane oddzielnie.

Uchwyt spawalniczy nagrzewa się podczas spawania, dlatego musi być chłodzony gazem lub cieczą. W przypadku uchwytów chłodzonych gazem, gaz osłonowy przepływający przez przewód spawalniczy chłodzi jednocześnie uchwyt. W przypadku uchwytów chłodzonych cieczą wymagane jest oddzielne urządzenie odpowiedzialne za cyrkulację cieczy chłodzącej przez przewód spawalniczy do uchwytu i z powrotem.

Konstrukcja spawarki MIG/MAG jest ograniczona przez znajdującą się wewnątrz cewkę drutu spawalniczego. Spirala jest często ciężkim elementem, który zajmuje dużo miejsca. Niemniej jednak, najnowocześniejszy sprzęt spawalniczy MIG/MAG jest elegancki i kompaktowy.

Dlaczego warto wybrać nasze usługi spawania stali nierdzewnej?

Jeśli szukasz najwyższej jakości usług spawalniczych, to dobrze trafiłeś. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi spawalnicze dla klientów biznesowych i indywidualnych, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i narzędzi.

Spawacz wykonuje usługę spawania.

CERTYFIKATY SPAWALNICZE


SPAWALNICZE ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI

8610-1090-3.PL0027TÜVRh.24.00zgodnie z normą EN 1090-1:2009+A1:2011, tabela B.1 dla spawania elementów konstrukcyjnych z aluminium wg EN 1090-3:2019
Producent:
Brokelmann sp. z o.o., Stawna 6, 56-300 Milicz
Zakład produkcyjny:
Stawna 6, 56-300 Milicz
Specyfikacja techniczna:
EN 1090-3:2019
Klasa wykonania:
EXC3 wg EN 1090-1:2009+A1:2011
Procesy spawalnicze (numer referencyjny wg EN 4063):
131 – Spawanie łukowe drutem elektrodowym litym w osłonie gazu obojętnego; metodą MIG
Grupa materiałowa:
22 według CEN ISO/TR 15608
Odpowiedzialna koordynator ds. spawania:
PL/IWE/1329/2013
Potwierdzenie:
Potwierdza się, że spełnione zostały wszystkie wymagania dotyczące spawania według ustaleń przywołanej powyżej specyfikacji technicznej
Początek okresu ważności:
02.04.2024
Termin ważności:
01.04.2025
Miejsce i data wystawienia:
Zabrze, 02.04.2024 Leszek Zadroga

 

 

 

SPAWALNICZE ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI
8610-1090-3.PL0027TÜVRh.24.00zgodnie z normą EN 1090-1:2009+A1:2011, tabela B.1 dla spawania elementów konstrukcyjnych z aluminium wg EN 1090-2:2018
Producent:
Brokelmann sp. z o.o., Stawna 6, 56-300 Milicz
Zakład produkcyjny:
Stawna 6, 56-300 Milicz
Specyfikacja techniczna:
EN 1090-2:2018
Klasa wykonania:
EXC3 wg EN 1090-1:2009+A1:2011
Procesy spawalnicze (numer referencyjny wg EN 4063):
141 – Spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazu obojętnego; metodą TIG
Grupa materiałowa:
8 według CEN ISO/TR 15608
Odpowiedzialna koordynator ds. spawania:
PL/IWE/1329/2013
Potwierdzenie:
Potwierdza się, że spełnione zostały wszystkie wymagania dotyczące spawania według ustaleń przywołanej powyżej specyfikacji technicznej
Początek okresu ważności:
02.04.2024
Termin ważności:
01.04.2025
Miejsce i data wystawienia:
Zabrze, 02.04.2024 Leszek Zadroga

Jak wygląda proces spawania stali nierdzewnej?

Spawanie stali nierdzewnej wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Jest to materiał, który charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję i uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że często wykorzystywany jest do produkcji różnego rodzaju elementów, m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym czy medycznym.

W przypadku spawania stali nierdzewnej ważne jest, aby proces ten został wykonany prawidłowo i precyzyjnie, gdyż niewłaściwie wykonane spawy mogą prowadzić do utraty odporności na korozję i osłabienia struktury materiału. Dlatego spawanie stali nierdzewnej warto zlecić profesjonalistom, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami oraz wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie.

W naszej firmie oferujemy spawanie stali nierdzewnej na najwyższym poziomie. Nasi specjaliści posiadają niezbędne kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie, a także wykorzystują nowoczesne technologie, które pozwalają na precyzyjne i trwałe połączenia spawalnicze. Oferujemy różne rodzaje spawania stali nierdzewnej, takie jak TIG, MIG/MAG czy elektrodą otuloną, co pozwala nam na elastyczne dostosowanie się do potrzeb i wymagań klientów.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego i precyzyjnego spawania stali nierdzewnej, skontaktuj się z nami. Jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie i wykonać każde zlecenie z najwyższą jakością i precyzją.

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług spawalniczych, skontaktuj się z nami już dziś. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i przygotują indywidualną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

SPAWANIE ALUMINIUM
Proces spawania aluminium może być wykonywany na kilka sposobów, w zależności od wymagań i potrzeb danego projektu. Najczęściej stosowane są dwa procesy spawania: spawanie TIG (GTAW) i spawanie MIG (GMAW).

Spawanie TIG (Gas Tungsten Arc Welding) to proces, w którym elektroda wykonana z wolframu jest podtrzymywana w specjalnej głowicy spawalniczej, a następnie za pomocą specjalnego gazu osłonowego (zwykle argonu) generuje łuk elektryczny między elektrodą a spawanym materiałem. W tym procesie spoiwo spawalnicze jest dostarczane oddzielnie do złącza spawanego, co umożliwia wytwarzanie precyzyjnych spoin o wysokiej jakości.

Spawanie MIG (Metal Inert Gas Welding) to proces, w którym elektroda spawalnicza, która jest również źródłem metalu spoiny, jest wprowadzana do materiału spawanego za pomocą specjalnego uchwytu spawalniczego. W procesie tym stosowane są gazy osłonowe, takie jak argon, w celu ochrony spoiny przed utlenianiem i kontaktem z powietrzem.

Oba procesy spawania mają swoje zalety i wady, a wybór procesu zależy od wielu czynników, takich jak grubość i rodzaj materiału, konstrukcja złącza, wytrzymałość i wymagania estetyczne. W każdym przypadku dobry spawacz musi posiadać umiejętności techniczne i doświadczenie w spawaniu aluminium, aby zapewnić trwałe i niezawodne połączenia spawalnicze.

W przypadku spawania aluminium ważne jest, aby proces był przeprowadzany z należytą starannością i precyzją, ponieważ aluminium jest materiałem bardzo wrażliwym na zmiany temperatury i podatnym na utlenianie. Dlatego do spawania aluminium zaleca się stosowanie procesów spawania TIG lub MIG, które pozwalają na uzyskanie precyzyjnych i dokładnych spoin.

CERTYFIKAT SPAWANIA POJAZDÓW SZYNOWYCH I ICH CZĘŚCI SKŁADOWYCH

CERTYFIKAT 
Spawanie pojazdów szynowych i ich części składowych według EN15085-2:2020
Producent:
Brokelmann sp. z o.o., Stawna 6, 56-300 Milicz
Zakład produkcyjny:
Stawna 6, 56-300 Milicz
Prace spawalnicze w zakresie:
CL1, rodzaj działalności P – wytwarzania, według EN 15085-2:2020
Procesy spawania wg EN ISO 4063:
131 , 141
Grupa materiałowa:
22.3  / 8.1  według ISO/TR 15608
Odpowiedzialna koordynator ds. spawania:
PL/IWE/1329/2013
Początek okresu ważności:
06.03.2024
Termin ważności:
05.03.2027
Miejsce i data wystawienia:
Zabrze, 03.03.2024 Andrzej Kierzek

OCENA PROCESU SPAWALNICZEGO

CERTYFIKAT

ZGODNOŚCI ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI

CERTYFIKAT

Współpracuj z nami.